Fizyczne SOS dla maturzystów

Od poniedziałku 13 stycznia br. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpocznie się cykl bezpłatnych spotkań skierowanych do tegorocznych maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminu z fizyki.


– Pogotowie przedmaturalne to cykl zajęć dla uczniów szkół średnich, mający na celu pomoc w przygotowaniach do tegorocznej matury z fizyki na poziomie rozszerzonym. Zajęcia pomogą usystematyzować wiedzę, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

W trakcie ferii zimowych uczniowie będą mogli dokonać szybkiej powtórki materiału pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich – wykładowców z Instytutu Fizyki UMCS. W ramach pogotowia przedmaturalnego, prowadzone będą wykłady z pokazami doświadczeń oraz ćwiczenia rachunkowe. Uczniowie będą również samodzielnie wykonywać doświadczenia fizyczne.

Pogotowie przedmaturalne z fizyki potrwa do 17 stycznia br. Pierwsze spotkanie rozpocznie się 13 stycznia o godz. 14.00 w Auli Instytutu Fizyki UMCS (ul. Akademicka 7, Lublin).

Każde zajęcia trwają 5 godzin (od 14 do 19). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.pogotowieprzedmaturalne.umcs.pl. Organizatorami zajęć są Instytut Fizyki UMCS wspólnie z Lubelskim Oddziałem PTF i Stowarzyszeniem LuTEN. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here