Florczak dyrektorem w Rejowcu

Zgodnie z naszymi przewidywaniami dyrektorem nowego Domu Pomocy Społecznej w Rejowcu została Elżbieta Florczak, która do tej pory kierowała powiatowym DPS w Kaniem. Jej poprzednia placówka za kilka miesięcy przestanie funkcjonować. A jeszcze wcześniej zlikwidowany zostanie DPS w Chojnie Nowym.

Budynek po byłym liceum i internacie w Rejowcu jest już przygotowany na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Od Nowego Roku zacznie się przeprowadzka pensjonariuszy z pozostałych powiatowych placówek. Do DPS trafią podopieczni przewlekle, psychicznie chorzy. A pod koniec minionego roku powiat wybrał dyrektora nowej placówki. Zaskoczenia nie było, bo od początku mówiło się, że zostanie nim jedna z dwójki dyrektorów likwidowanych DPS-ów z Kaniego lub Chojna Nowego.

Konkurs wygrała Elżbieta Florczak z Kaniego. – Nie będziemy wybierać nowego dyrektora na wakat po pani Florczak w Kaniem, bo placówka niebawem zostanie zlikwidowana, podobnie jak DPS w Chojnie Nowym – mówi Jerzy Kwiatkowski, wicestarosta chełmski. – Budynki, w których mieściły się DPS-y trafią do spadkobierców ich właścicieli. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here