Fontanna przed urzędem

Wokół Urzędu Gminy Kamień wypiękniało. Dobre wrażenie robi podświetlona fontanna. I choć niektórzy mieszkańcy gminy Kamień kręcą nosem, że pewnie sporo kosztowało, inni robią sobie tam pamiątkowe zdjęcia.

Urzędnicy z gminy Kamień postanowili zadbać o otoczenie. „Pole do popisu” powstało wiosną, gdy przy urzędzie wycięto dwa spore świerki. Było zagrożenie, że podczas burzy czy wichury drzewa mogą runąć na budynek. Przed urzędem zasiano trawę, ale nie wzeszła na wyjałowionej ziemi. Rozłożono więc tam piękny, zielony „trawnik” z rolek. Ale na tym nie koniec.

Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień, mówi, że w Kamieniu nie ma skweru, nie mówiąc o małym parku, więc takie cieszące oko miejsce zaaranżowano przed urzędem. Architekci ogrodowi nie byli w tym przypadku potrzebni, bo wójt Stocki sam zaprojektował ogród przed urzędem. Są też nowe krzewy i drzewka typu bonsai.

Zamontowano nową podświetlaną tablicę ogłoszeń, stojak na rowery oraz lampki ogrodowe, które po zmroku ładnie oświetlają ogród i budynek. Całość zwieńcza ustawiona w centralnym miejscu fontanna. To ostatnie niektórych kłuje w oczy, bo uważają, że może był to zbędny wydatek. Wójt Stocki tłumaczy jednak, że fontanna kosztowała nie tak dużo, niewiele ponad 2 tys. zł. Żadnych prac nie zlecano też firmom zewnętrznym, a z powodzeniem zajęli się tym pracownicy gospodarczy.

Wkrótce do gminy dotrzeć ma jeszcze maszt z „biało-czerwoną”, obok niego załopocze flaga Unii Europejskiej oraz zamontowany zostanie podświetlany herb gminy Kamień.

– Otoczenie urzędu zupełnie się zmieniło, wygląda estetycznie – mówi wójt Stocki.

Wcześniej zdarzało się, że przyjezdni, którzy po raz pierwszy odwiedzali urząd w Kamieniu, mijali go, bo zza drzew był niewidoczny. Teraz to już raczej niemożliwe. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here