Fotel lidera pozostał w Lublinie

Kinga Achruk była najskuteczniejszą zawodniczką sobotniego meczu, zdobyła siedem bramek

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę sobotniego meczu na szczycie PGNiG Superligi Kobiet pomiędzy MKS FunFloor Perła Lublin, a Zagłębiem Lubin. Dzięki świetnej postawie w bramce Pauliny Wdowiak kolejną wygraną w obecnym sezonie nad aktualnymi mistrzyniami Polski zapisały na swoim koncie lublinianki. Zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Moniki Marzec utrzymać w tabeli pozycję lidera.

Lublinianki miały w sobotnim spotkaniu, tak jak można było się tego spodziewać, niezwykle zaciętym i wyrównanym, szansę na zgarnięcie pełnej puli. W 53. minucie do siatki przyjezdnych trafiła Julia Pietras i po raz trzeci gospodyniom udało się odskoczyć na trzy bramki – 19:16 (wcześniej 16:13, 18:15).

Zagłębie jednak nie odpuściło. Na początku 59. minuty do wyrównania doprowadziła Patricia Matieli. „Miedziowe” mogły w końcówce regulaminowego czasu rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, tym bardziej, że przez ostatnie 10 sekund grały z przewagą dwóch zawodniczek (na ławkę kar do siedzącej od 58:01 najlepszej zawodniczki meczu Kingi Achruk dołączyła Romana Roszak).

Ostatecznie by wyłonić zwycięzcę konieczne było rozegranie serii rzutów karnych. W nich lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 4:3.

Bohaterką spotkania została bramkarka Paulina Wdowiak, która wybroniła rzuty z 7 metrów Kingi Grzyb i Emilii Galińskiej. MAG

MKS FunFloor Perła Lublin – Zagłębie Lubin 20:20 (11:10) karne: 4:3

MKS: Wdowiak, Gawlik – Roszak 4, Achruk 7, Więckowska 1, Płomińska 1, Szarawaga 1, Beganović 2, Pietras 2, Gęga 1, Szynkaruk 1, Anastacio, Portasińska.
Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Matielli 6, Kochaniak-Sala 5, Noga 1, Galińska 3, Zawistowska 2, Drabik 1, Łabuda 2, Górna, Hartman, Milojević.
Kary: MKS – 10 minut, Zagłębie – 12. Sędziowali: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka (Kraków). Widzów: 1215.

Pozostałe mecze 19. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce 24:26 (15:13) * Suzuki Korona Handball Kielce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 31:33 (14:18) * Start Elbląg – EUROBUD JKS Jarosław 24:30 (12:18).

1. MKS Lublin 19 50 574-435
2. Zagłębie 18 46 531-426
3. Kobierzyce 18 33 467-432
4. JKS Jarosław 18 30 459-466
5. Piotrcovia 17 24 443-448
6. Koszalin 17 14 385-459
7. Start 18 12 436-518
8. Korona 17 4 421-532

W następnej kolejce – 12 marca: Piotrcovia – MKS FunFloor (17:30).