Fotoradar stanie w Fajsławicach

Na początku 2016 r. prawie 1400 mieszkańców podpisało się pod petycją zorganizowaną przez portal fajslawice24 pod wnioskiem o montaż fotoradaru w Fajsławicach. I dziś stało się jasne, że nie na darmo.


– Impulsem do akcji była śmierć 48 letniej kobiety, która na przejściu dla pieszych w Fajsławicach została śmiertelnie potrącona przez rozpędzone auto – mówi Michał Stępniak z portalu fajslawice24.pl. Petycja trafiła do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który po trzech miesiącach odmówił instalacji urządzenia. – Powodem negatywnej decyzji było zakończenie budowy systemu takich urządzeń w naszym kraju. Temat odżył około dwóch miesięcy temu. Informacje potwierdził na ostatniej sesji wójt Tadeusz Chruściel. Zapowiedział, że jest szansa na instalację urządzenia jeszcze w sierpniu.
By zweryfikować tę informację, Stępniak wystąpił z pytaniem do źródła, czyli Inspektoratu Transportu Drogowego. – Odpowiedział nam Maciej Zwoliński z Wydział Instalacji oraz Utrzymania Urządzeń. Potwierdził, że jego instytucja planuje budowę fotoradaru. Nie chciał nam jednak podać dokładnej daty – mówi Stępniak
Być może fotoradar pojawi się w Fajsławicach jeszcze w tym roku. Stanie przed centrum miejscowości od strony Lublina. (kg)