Frajda dla najmłodszych uczniów

Przy SP nr 33 powstanie nowoczesny plac zabaw

Nowoczesny plac zabaw powstanie przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej 19. Inwestycja jest finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego. Ratusz wybrał już wykonawcę.


Placówka nie miała do tej pory miejsca zabaw dla małych dzieci, bo do reformy edukacji w 2017r. w obiekcie mieściło się Gimnazjum nr 14. Od dwóch lat funkcjonuje w niej podstawówka, w której od roku są też oddziały przedszkolne. Plac zabaw dla młodszych dzieci był więc priorytetem, o który społeczność SP nr 33 postarała się poprzez Budżet Obywatelski.

Projekt budowy placu przewiduje ogrodzenie terenu, ułożenie bezpiecznego podłoża oraz zakup i montaż urządzeń do zabawy i edukacji dla dwóch stref placu. Na placu zabaw pojawi się m.in. piaskownica, karuzela, sprężynowe bujaki, huśtawki i urządzenia do wspinaczki.

Wybrano już firmę, która wykona inwestycję. Choć ratusz zarezerwował na ten cel 289 872 zł brutto, to za najkorzystniejszą uznano nieco wyższą ofertę firmy „Novum” ze Szczytna, która zaproponowała 355 000 zł brutto. O zwycięstwo w przetargu na wykonanie placu zabaw starały się w sumie cztery firmy. Wszystkie oferty były droższe od zarezerwowanej w BO kwoty. Termin wykonania prac to trzy miesiące od podpisania umowy. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here