Fuszerka w Żulinie?

Rozpoczęta właśnie przebudowa drogi powiatowej Łopiennik-Żulin-Rejowiec już wzbudza kontrowersje. Kierowcy martwią się o jej wytrzymałość.


W miejscowości Żulin (gmina Łopiennik Górny) Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie ruszył z inwestycją o nazwie „Remont drogi powiatowej Łopiennik-Żulin-Rejowiec”. Prace obejmują odcinek o długości 2 km w miejscowości Żulin. – Jechałem tamtędy w poniedziałek – mówi nam jeden z Czytelników.

– Dla mnie ta inwestycja jest jakaś dziwna. Szybko położono cienką warstwę asfaltu na jednym z pasów ruchu, z której już można korzystać. Nie mam pojęcia jak ma to wytrzymać obciążenie jadących tędy ciężkich ciężarówek. Dobrze, że robią tę drogę, bo była fatalna, ale jak już robią, to niech zrobią porządnie – komentuje mężczyzna. Inny kierowca zwraca uwagę na kolejny problem.

– Nie rozumiem, dlaczego remont tej drogi rozpoczyna się ok. 300 metrów od granicy z powiatem chełmskim. A tam nawierzchnia jest chyba w najgorszym stanie – zauważa. O komentarz w sprawie zwróciliśmy się do dyrektora ZDP w Krasnymstawie. Marek Klus odpisał: – Uprzejmie informuję, że w miejscowości Żulin trwają prace remontowe polegające na wykonaniu warstwy wyrównawczej betonu asfaltowego oraz warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, a także wykonanie poboczy gruntowych.

Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2020 r. ZDP w Krasnymstawie wyjaśnia, że zakres jest zgodny z posiadaną dokumentacją techniczną oraz z umową dofinansowania zadania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. (k)