Gabinety ważniejsze niż epidemia?

Pierwsze decyzje nowej wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowinach nie wszystkim przypadły do gustu. – Mamy pandemię, pracownicy zamykają się z zarażonymi pacjentami a w dyrekcji trwa wymiana gabinetów – mówią pracownicy. – Nie chcę się wypowiadać na ten temat – mówi Iwona Kruczyńska i odsyła nas do starostwa.

Zmiany kadrowe w Domu Pomocy Społecznej w Nowinach nadal budzą emocje wśród pracowników. Głównie za sprawą powołanej na stanowisko wicedyrektora placówki, siostrzenicy starosty chełmskiego, Piotra Deniszczuka. Do redakcji dotarł list od pracownika DPS w Nowinach. Pomijamy zawarte w nim złośliwości i osobiste wycieczki pod adresem nowej wicedyrektor Iwony Kruczyńskiej.

Autor pisze w nim natomiast – i to trudno uznać za mało istotne – że chociaż w placówce panuje pandemia, większość pensjonariuszy jest zakażonych koronawirusem a pracownicy dla dobra firmy i pacjentów zamykają się z nimi na tygodniowe zmiany, ryzykując swoim zdrowiem, to w dyrekcji trwa w najlepsze szykowanie nowych gabinetów.

Kadrowa, która do tej pory zajmowała gabinet przy sekretariacie i gabinecie dyrektor, miała zostać przeniesiona do pokoju po specjaliście od BHP, który trzeba wyremontować. Odświeżony wcześniej gabinet kadrowej zajęła właśnie wicedyrektor, która wcześniej jako pomoc administracyjna pracowała w pokoju księgowości. Kto był inspiratorem tych zmian, można się tylko domyślać. Ale faktycznie wcześniej w placówce nie było stanowiska wicedyrektora, więc i nie było dla niego miejsca do pracy.

O negatywnych komentarzach pod adresem nowej wicedyrektor nie słyszał wicestarosta Jerzy Kwiatkowski. – Ludzie zawsze będą różnie mówić i komentować – mówi. – Natomiast muszę przyznać, że pani Aneta Lipiec, która pełni obowiązki dyrektora, radzi sobie doskonale w tej trudnej sytuacji a pracownicy stanęli na wysokości zadania, godząc się lub często wychodząc z inicjatywą tygodniowych dyżurów.

Faktycznie załoga DPS, często kosztem swoich rodzin, zamyka się na tydzień z pensjonariuszami Domu. Naraża swoje zdrowie, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. W Nowinach potwierdzono do tej pory aż 180 przypadków zakażeń. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here