Gajowiak-Powroźnik już rządzi

Za nami pierwsza sesja radny gminy Krasnystaw, podczas której urząd oficjalnie objęła wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik.

Rok temu Edyta Gajowiak-Powroźnik zatrudniona była na stanowisku sekretarza gminy Krasnystaw, samorządem kierował Janusz Korczyński, jego zastępcą był Tomasz Barczuk. Nikt nie mógł wówczas przypuszczać, jak wiele zmieni się w ciągu następnych kilkunastu miesięcy. 21 lutego 2018 r. wójt Korczyński niespodziewanie zmarł. Żył 71 lat, z czego aż 38 kierował gminą Krasnystaw.

Do wyborów samorządowych zaplanowanych na październik, tymczasowego wójta powołał wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Padło na Wojciecha Kowalczyka byłego wiceburmistrza Krasnegostawu. Kowalczyk zadanie wykonał na „piątkę”. W trudnym dla gminy czasie wzorowo wykonywał swoje obowiązki, ludzie go polubili. Wydawało się wręcz, że będzie naturalnym kandydatem w wyborach na nowego wójta gminy Krasnystaw. Stało się jednak inaczej.

Kowalczyk w ogóle do wyborów nie wystartował, a o schedę po Korczyńskim postanowili zawalczyć: wspomniana sekretarz E. Gajowiak-Powroźnik, wspomniany wicewójt T. Barczuk, a także Andrzej Grabek, Agnieszka Chwaszcz i Janina Szawarska. Do II tury weszli Gajowiak-Powroźnik i Barczuk, ostatecznie triumfowała pani sekretarz. Uroczyste zaprzysiężenie nowej wójt odbyło się w czwartek. Podczas sesji Gajowiak-Powroźnik apelowała o jedność w radzie i wspólną pracę na rzecz gminy. Podziękowała też za pracę Wojciechowi Kowalczykowi.

Podczas sesji ślubowanie złożyli też radni gminy. Przewodniczącym w tajnym głosowaniu wybrano Leszka Szeniaka, a wiceprzewodniczącymi zostali: Mirosław Berbeć i Wanda Domańska.

Oto pełny skład nowej rady gminy Krasnystaw: przewodniczący L. Szeniak, wiceprzewodniczący: M. Berbeć, W. Domańska, radni: Marian Bartyka, Andrzej Bąk, Agnieszka Błaziak, Robert Ćwirta, Agnieszka Figlarska, Krzysztof Golec, Daniel Haratym, Magdalena Nowacka, Jerzy Pastuszak, Anita Sokół, Andrzej Szostak i Zbigniew Węcławik. (kg)