Gala kultury w Rudniku

W świetlicy wiejskiej w Rudniku zorganizowano galę kultury „Złote Kłosy”, podczas której nagrodzono wyróżniających się lokalnych artystów i działaczy kultury.

W święcie wzięli udział m.in.: poseł Teresa Hałas, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, radni rady powiatu: Ewa Nieścior, Józef Mróz oraz Stanisław Repeć, radni rady gminy na czele z przewodniczącym Grzegorzem Mrozem, kierownicy powiatowych i gminnych jednostek organizacyjnych, dyrektorzy Szkół Podstawowych w Rudniku i Płonce, ks. Krzysztof Marczak, lokalni przedsiębiorcy, delegacje Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń oraz oczywiście lokalni artyści, pasjonaci kultury i sztuki.

Podczas imprezy uhonorowano osoby najbardziej angażujące się w rozwój kulturalny gminy Rudnik w 2019 r. Galę uświetnił koncert Trio Beethovenowskiego z Zamościa.

Złote Kłosy z rąk wójta gminy Rudnik Pawła Kucharczyka odebrali: w kat. animator kultury – Fundacja im. Leonardy i Gustawa Kiwerskich Dwór Kultury, w kat. artysta – Pracownia Artystyczna „Pod Frasobliwym Aniołem”, w kat. osobowość roku – Marzanna Sobolewska, w kat. człowiek z pasją – Marcin Piasecki, w kat. całokształt działalności kulturalnej – stowarzyszenie „Sami Swoi”, w kat. mecenas kultury – Bank Spółdzielczy w Izbicy oraz Andrzej Łoński. (k)