Gala Oskarowa w szkole w Stołpiu

Prezentacje na czerwonym dywanie, wręczania statuetek i iście hollywoodzki klimat. Gala Oskarowa z okazji zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Stołpiu była wyjątkową frajdą dla uczniów i okazała się strzałem w dziesiątkę.


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stołpiu (gmina Chełm) w wyjątkowo uroczystym stylu pożegnali na czas wakacji szkolne mury. Dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego i rozdaniem świadectw w podstawówce zorganizowano nietuzinkową imprezę – „Galę Oskarową Stołpie 2022”. Uroczystość była okazją do zaprezentowania się uczniów klasy trzeciej, rozpoczynających od września kolejny etap edukacyjny, a także klas ósmych, którzy zakończyli edukację w podstawówce.

Cała uroczystość utrzymana była w odświętnym, iście hollywoodzkim klimacie. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców statuetki. Nagrodzono również młodych artystów, utalentowanych muzycznie i plastycznie. Jak na „Galę Oskarową” przystało pojawiły się różne nominacje, np. „The Best of the best”, „Buntownik z wyboru” czy „Najlepszą charakteryzację”.

Złote statuetki wręczono ósmoklasistom oraz nauczycielom i pracownikom, a każdy uhonorowany mógł zaprezentować się na czerwonym dywanie. Tego dnia uczniowie klas ósmych mieli też swój bal, który rozpoczęli polonezem. Podczas imprezy były też konkursy dla uczniów (w tym także uczniów z Ukrainy, których spora grupa nadal uczy się w szkole) i ich rodziców.

– Uroczystość w tak eleganckiej formule była strzałem w dziesiątkę i wszyscy bawili się doskonale – mówi Małgorzata Mielniczuk, dyrektor SP w Stołpiu. – Po czasie pandemii potrzeba integracji, otwarcia szkoły na społeczność lokalną, a to spotkanie było do tego świetną okazją. Wracamy do dobrych tradycji tej szkoły. Jeżeli będzie możliwość organizacji takich uroczystości, to „Gala Oskarowa” na stałe wejdzie do kalendarza imprez szkolnych. (opr. mo, fot. P. Bakun)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here