Gala Złotych Orląt

Wielkie święto w SP nr 5 w Krasnymstawie. 28 lutego placówka zorganizowała Galę Orląt Lwowskich, podczas której nagrodzono najlepszych uczniów i najlepsze uczennice.

Na uroczystość przybyli m.in.: wiceburmistrz Krasnegostawu Wojciech Kaczmarczyk, radne miasta Krasnystaw Monika Podolak i Ewa Kwiecień, przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Fornal oraz wyróżnieni uczniowie i ich rodzice. Podczas Gali wiceburmistrz Kaczmarczyk oraz dyrektor SP nr 5 Sylwia Młynarczyk-Rysak wręczyli prymusom Stypendia Burmistrza i Dyrektora. Stypendium Burmistrza otrzymali: Krystian Skibiński i Patryk Laskowski z klasy V, Julia Świech, Natalia Dziedzic i Łukasz Matyjas z klasy VI, Milena Lis, Diana Smorga i Maja Wieleba z klasy VII oraz Aleksandra Pajer z klasy VIII.

W gimnazjum Stypendium Burmistrza trafiło do: Damiana Rzemińskiego, Angeliki Studzińskiej i Franciszka Antoniaka. Stypendium Burmistrza za osiągnięcia sportowe uhonorowano pływaka Wojciecha Sławackiego. Stypendia Dyrektora za wyniki w nauce w szkole podstawowej otrzymali: Anna Ciechańska i Adrianna Kruk z klasy IV, Michał Malarz i Karolina Gołębiowska z klasy V, Michał Kowalczyk z klasy VI, Aleksandra Skubisz i Klaudia Skubisz z klasy VII, a w gimnazjum – Agnieszka Pezda i Iga Malarz.

Stypendia Dyrektora za osiągnięcia sportowe w szkole podstawowej otrzymali: Igor Kostrzanowski z klasy V i Julia Świech z klasy VI, zaś w gimnazjum: Piotr Korzeniowski, Patryk Miścisz, Damian Rzemiński oraz Igor Wrzeszcz. Stypendium Dyrektora za osiągnięcia artystyczne w szkole podstawowej otrzymali: z klasy IV – Julia Kociuba, Julia Muda, Martyna Basińska i Laura Fornal, z klasy VII – Klaudia Skubisz, Milena Lis, Aleksandra Zborowska, Aleksandra Miszczak, Igor Sawa i Maja Wieleba, a z klasy VIII – Agata Patyra.

Stypendium Dyrektora za osiągnięcia artystyczne w gimnazjum: Patryk Miścisz, Angelika Studzińska, Damian Rzemiński, Agnieszka Pezda, Iga Malarz i Aleksandra Rysak. Listy Gratulacyjne otrzymali również rodzice uczniów, którzy nie dostali stypendium naukowego, ale uzyskali bardzo wysoką średnią 4,75 i wyżej, a ich zachowanie zostało ocenione na bardzo dobre lub wzorowe. Uczniowie ci to: Miłosz Mataczyński, Maja Lasek i Martyna Basińska z klasy IV, Sebastian Hanc, Igor Kostrzanowski i Filip Weremko z klasy V, Gabriela Basińska z klasy VI i Igor Sawa z klasy VII. (k)