Galerie zapraszają

W Vivo na dzieci czekają Wyspa Piratów i Wyspa Skarbów

Zimowy wypoczynek w mieście wcale nie musi być nudny. Można się o tym przekonać, odwiedzając lubelskie… centra handlowe.


Na czas ferii SKENDE, centrum mieszczące się przy Al. Spółdzielczości Pracy, zamieniło się w kreatywną strefę edukacyjną, w której dzieci bezpłatnie mogą korzystać z atrakcji opartych na kultowych grach – Minecraft, Lego Worlds, Roblox, PixelArk.

Czekają tutaj m.in. stanowiska do nauki podstaw programowania, drewniane klocki Maple, z których można tworzyć kilkumetrowe budowle 3D, graficzne tablety do rysowania ulubionych postaci, a także część Nintendo Labo, gdzie do złożenia są szablony z tektury. Najmłodsi także znajdą tu coś dla siebie w strefie pełnej kolorowanek, wycinanek i edukacyjnych gier planszowych.

Ale to nie wszystko! W najbliższy weekend (25-26 stycznia) dzieci będą mogły stworzyć autorskie trójwymiarowe prace dzięki pisakom 3D, a także założyć specjalne gogle VR, które przeniosą ich do wirtualnego świata Minecraft. Nie zabraknie też ciekawych quizów z nagrodami.

Z kolei w VIVO (dawne Tarasy Zamkowe) najmłodsi choć na chwilę mogą na Wyspie Piratów przenieść się do bajkowego świata korsarzy i zdobyć ukryte w tajemniczej skrzyni skarby, a także nauczyć się wiązać węzły żeglarskie. Z kolei na Wyspie Skarbów, usypanej z aksamitnego i antybakteryjnego piasku kinetycznego, mogą stworzyć oryginalne konstrukcje.

– Przygotowana przez nas akcja to połączenie atrakcyjnych ekspozycji, gier i zabaw, a także warsztatów pobudzających kreatywność. Liczymy, że zaproponowane aktywności będą ciekawą alternatywą dla wszystkich uczniów i przedszkolaków spędzających ferie w mieście – mówi Małgorzata Daca-Gardynik, dyrektor VIVO! Lublin.