Gałęzie przycięte

Stanisław Ziemnicki zwrócił uwagę na gałęzie zwisające nad chodnikami na Wieniawie, a także nad jezdnią przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i Popiełuszki. Interwencja odniosła skutek.


Na dowód zwisających niebezpiecznie nad chodnikami gałęzi, nasz czytelnik podesłał wiele zdjęć z różnych miejsc na Wieniawie. Kiedy przekazaliśmy sprawę ratuszowi, miejskie służby przystąpiły do działania.

– Sygnał trafił i do nas ponad dwa tygodnie temu. Został przekazany wykonawcom do realizacji – mówił Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

We wskazanych miejscach podcięto korony drzew. – Jednak było to działanie doraźne, a nie systemowe, a to jedynie promil występującego w Lublinie problemu – zwraca uwagę pan Stanisław.

W sygnale do naszej redakcji Stanisław Ziemnicki wskazywał również na problem zniszczonych chodników. Z tą uwagą nie do końca zgadzają się dzielnicowi działacze. – W tej sprawie wiele zmienia się na lepsze. Dzięki wygranemu projektowi z Budżetu Obywatelskiego na dzielnicy kładzie się wiele nowych chodników jak choćby ostatnio przy ulicach: Zuchów, Puławska, Junoszy. Robimy, co możemy, by nasza dzielnica zmieniała się i żyło się tu coraz lepiej – mówi Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa. CH