Gama dotarła do Krasnegostawu

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Chełmie otworzyła nowy sklep. Od czwartku na zakupy do prowadzonej przez nią „Gamy” mogą udać się mieszkańcy Krasnegostawu.

Do ubiegłego tygodnia chełmski PSS „Społem” prowadził 12 marketów „Gama” w Chełmie i jeden w Kamieniu. W czwartek odbyło się oddanie do użytku nowego sklepu, który przez ostatnie miesiące powstawał w Krasnymstawie u zbiegu ulic Okrzei i Królowej Sońki. – Cieszymy się, że dotarliśmy z naszą ofertą do tego pięknego miasta – mówił podczas otwarcia „Gamy” w Krasnymstawie Krzysztof Zając, prezes PSS „Społem” w Chełmie. – Chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do budowy naszego nowego marketu, firmie, która wykonywała inwestycję, pracownikom „Społem”, a także staroście powiatu krasnostawskiego panu Januszowi Szpakowi, który wspierał nasze działania – dodawał Zając. Obecny na uroczystości starosta stwierdził, że cieszy się, że dzięki „Gamie” powstało w Krasnymstawie ponad dziesięć nowych miejsc pracy.

– Zawsze z zadowoleniem przyglądamy się nowym inwestycjom, nowym inwestorom, zwłaszcza takim polskim, rodzimym, jakim jest PSS – mówił starosta. Krasnostawska „Gama” ma 550 m kw. powierzchni i kosztowała ok. 2 mln zł. Chełmskie „Społem” w 2009 r. przyłączyło się do Partnerskiego Serwisu Detalicznego, czyli projektu dla społemowskich firm z całej Polski. Jak podkreśla prezes Zając, „Społem” chce w ten sposób przeciwstawić się ekspansji zagranicznych sieci, takich jak np. Biedronka, Lidl czy Kaufland. Pierwsze nasze sklepy pod marką „Gama” powstały już w 2010 r. Dziś w całej Polsce jest ich ok. 300. Na Lubelszczyźnie funkcjonują w Chełmie, Kraśniku, Poniatowej, Tomaszowie Lubelskim, Lubartowie, Puławach i Radzyniu, a teraz także w Krasnymstawie. (kg)