Garaż z autem w ogniu

Krasnostawscy policjanci wraz z prokuratorem ustalają okoliczności pożaru, do którego doszło w niedzielę w jednej z miejscowości w gminie Rudnik. W ogniu stanął garaż i przylegający do niego budynek. Doszczętnie spłonął znajdujący się wewnątrz samochód.


W niedzielę (31 marca) po godzinie 8.00, dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Majdan Borowski Pierwszy (gmina Rudnik). – Na miejscu policjanci zastali prowadzących akcję gaśniczą strażaków. Pomimo intensywnych działań doszczętnie spłonął garaż wraz ze znajdującym się wewnątrz samochodem oraz sprzęt warsztatowy.

Dodatkowo podczas pożaru zniszczeniu uległo zadaszenie i elewacja domu – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji. W trakcie akcji strażacy przeżyli chwile grozy. Nagle zawaliły się bowiem ściany garażu. Na szczęście nikomu się jednak nic nie stało.

Właściciel nieruchomości oszacował straty na 100 tys. zł. – Na miejscu pracowali policjanci z wydziału kryminalnego wraz z technikami krasnostawskiej komendy i prokuratorem. Prowadzone w tej sprawie postępowanie ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności oraz przyczyn pożaru – mówi Wasilewski. (kg)