Gąska odleciała

Nie ma już Gąski – lokalu gastronomicznego, w którym organizowane były przyjęcia okolicznościowe w Dorohusku. Nowi właściciele budynek przerobili na aptekę. Podobno z bardzo korzystnymi cenami leków.

Położony przy głównej ulicy I Armii Wojska Polskiego w Dorohusku budynek restauracji zwracał uwagę przechodniów i kierowców. Najpierw z powodu fatalnego stanu, zdewastowanych ścian i okien oraz zaniedbanego otoczenia, a potem po remoncie cieszył oko, atrakcyjnym i eleganckim wyglądem elewacji i zadbanym obejściem. Właściciele, którzy kupili budynek od urzędu gminy, przez kilka lat prowadzili w nim działalność gastronomiczną. Lokal nastawiony był przede wszystkim na organizację imprez okolicznościowych. Ale właściciele zdecydowali działalność zakończyć. Budynek trafił do nowych przedsiębiorców, którzy otworzyli w nim…aptekę. Niemal naprzeciwko już istniejącej apteki w Dorohusku. Konkurencja ucieszyła mieszkańców, bo ceny leków wyraźnie spadły.
Chociaż z gastronomicznej mapy gminy zniknęła restauracja, to nowa już wkrótce ma pojawić się nad zalewem Husynne. Nowy właściciel działek przy zalewie, kupionych od byłego wójta giny Stanisława Maksymiuka, rozpoczął inwestycję. Podobno ma tam stanąć restauracja, która czynna będzie nie tylko w sezonie. (bf)