Gastronomy się otworzyły

Tradycyjnie już w kwietniu w ZSGiH w Chełmie odbył się dzień otwarty. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły przy Reformackiej, obejrzeć pracownie zawodowe i wziąć udział w licznych atrakcjach.

W czasie zorganizowanych w pracowniach gastronomicznych pokazów goście samodzielnie zdobili ciasta i desery, degustowali przygotowane przez uczniów ZSGiH potrawy oraz kawy i koktajle. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokaz flambirowania i warsztaty z carvingu, czyli rzeźbienia w owocach i warzywach.

W pracowniach fryzjerskich wykonywano badanie stanu włosów mikrokamerą, a przyszli mistrzowie grzebienia układali fryzury, oferowali farbowanie włosów zmywalnym sprayem, brokatowanie, a nawet wykonanie zmywalnego tatuażu ozdobnego oraz stylizację paznokci.
Uczniowie klas hotelarskich i turystycznych opowiadali o możliwościach, jakie stwarza ukończenie takich kierunków, oprowadzali po pracowniach hotelarskiej i turystycznej, prezentowali sposób przygotowania pokoju hotelowego oraz zameldowania gościa w hotelu. Duże wrażenie zrobił na gimnazjalistach w pełni wyposażony i urządzony pokój hotelowy, w którym uczniowie odbywają część zajęć w czasie praktycznej nauki zawodu. (mg)