Gdolanka zapchana

Czy dojdzie do katastrofy drogowej? Być może, dzięki interwencji radnego Bogdana Sawickiego, nie. To on zaalarmował gminę o niebezpiecznie wysokim stanie wody na rzece Gdolance, co zagraża znajdującemu się nad nią mostowi.

Interpelację w sprawie uporządkowania Gdolanki, radny Bogdan Sawicki złożył na ostatniej sesji, 29 grudnia 2021 r.

– Zgłaszam konieczność szybkiego oczyszczenia rzeki Gdolanki na odcinku Ruda-Huta – Gdola – mówił radny Sawicki. – Obecny wysoki stan wody ponownie zagraża konstrukcji mostu na rzece Gdolanka, ponadto woda zalewa okoliczne pola i uprawy – argumentował.

W odpowiedzi Grzegorz Mazurkiewicz, kierownik referatu rolnictwa, ochrony środowiska i gospodarki urzędu gminy Ruda-Huta, obiecał, że wniosek w sprawie oczyszczenia Gdolanki, zgodnie z kompetencjami, został już przekazany do Nadzoru Wodnego w Chełmie.

– Sprawę trzeba jak najszybciej załatwić – podkreśla w rozmowie z „Nowym Tygodniem” radny Sawicki. – Kilka lat temu miała już miejsce taka sytuacja, że zbyt wysoki poziom wody na Gdolance doprowadził do zerwania mostu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale gmina poniosła spore koszty jego naprawy. Nie możemy dopuścić do tego, by to się powtórzyło – dodaje. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here