Gil pojedzie na Euro

Paweł Gil podczas Euro 2021 będzie jednym z sędziów VAR

Paweł Gil z Lublina znalazł się w gronie trzech arbitrów z Polski, którzy wezmą udział w zbliżającym się Euro. Lublinianin, podobne jak w finałach Mistrzostw Świata w 2018 roku w Rosji, będzie sędzią VAR.

44-letni Paweł Gil to jeden z najlepszych polskich sędziów piłkarskich. Od 2005 roku prowadzi mecze w ekstraklasie. Cztery lata później został arbitrem międzynarodowym. Prowadził między innymi spotkania podczas turniejów finałowych Mistrzostw Europy do lat 17 (2009 r. w Niemczech), ME U19 (2011 r. w Rumunii) i ME U21 (2013 r. w Izraelu), spotkania eliminacji MŚ 2014: Cypr – Norwegia oraz MŚ 2018: Łotwa- Węgry, Macedonia – Hiszpania i Serbia – Gruzja.

Ma za sobą przesędziowanych kilkadziesiąt spotkań w europejskich pucharach w elitarnej Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Od 2017 roku jest także sędzią VAR (video assistant referee). – Przed czterema laty w Polsce jako jedni z pierwszych w Europie wprowadziliśmy system VAR. Zarówno FIFA przy nominacji na Mistrzostwa Świata w Rosji, jaki i UEFA teraz w przypadku EURO, na pewno brały to pod uwagę – mówi tygodnikowi Paweł Gil.

Oprócz lublinianina sędziami podczas tegorocznego Euro, które zaplanowano od 11 czerwca do 11 lipca, będą także Marcin Boniek i Bartosz Frankowski. Obaj będą arbitrami pomocniczymi, pełniącymi funkcję czwartego sędziego lub rezerwowego sędziego asystenta. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here