Głodni miłości szli na „mieszkaniówki”

Za sutenerstwo i kuplerstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

W 7 wynajętych mieszkaniach panie sprzedawały swoje wdzięki klientom. Lubelscy kryminalni zatrzymali gang sutenerów, który „opiekował się” 12 prostytutkami. Śledztwo dotyczące tzw. mieszkaniówek rozpracowali operacyjni policjanci z komendy wojewódzkiej.

– Sprawa jest rozwojowa. Działania prowadzą funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie – mówi komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie. – Sprawcy ułatwiali uprawianie prostytucji co najmniej 12 kobietom poprzez udostępnianie im wynajętych mieszkań. Zajmowali się także tworzeniem i zamieszczaniem na portalach internetowych ogłoszeń o świadczeniu usług seksualnych.

Jak wynika z ustaleń policji zatrzymani działali od 2016 roku. Dysponowali 7 mieszkaniami na terenie Lublina, w których ułatwiali uprawianie prostytucji co najmniej 11 kobietom narodowości polskiej i jednej kobiecie narodowości ukraińskiej. Zamieszczali na portalach internetowych ogłoszenia o świadczeniu usług seksualnych. Odbierali telefony od klientów oraz umawiali spotkania z klientami.

– Czerpali w ten sposób korzyści majątkowe – pobierali połowę pieniędzy zarobionych przez kobiety lub kwotę do 200 złotych za dobę pobytu w udostępnionych im w tym celu mieszkaniach – dodaje kom. Andrzej Fijołek.

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 38 i 47 lat oraz dwie kobiety w wieku 37 i 31 lat. Dodatkowo do Prokuratury Okręgowej w Lublinie został doprowadzony 32-latek z aresztu śledczego, który został wcześniej tymczasowo aresztowany do innej sprawy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z sutenerstwem i kuplerstwem, a więc czerpaniem korzyści majątkowej oraz ułatwianiem prostytucji. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych 60 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Wobec zatrzymanych kobiet oraz 47-latka zastosowano dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. 38-latek był osobą poszukiwaną i razem z 32-latkiem trafił do Aresztu Śledczego w Lublinie. 38-latek będzie odbywał wyrok prawie 2 lat pozbawienia wolności za pobicie.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here