Głowacki pełen talentów

18 osób wzięło udział w pierwszym etapie drugiej edycji konkursu „The Voice of Głowacki”, zorganizowanym w ZSP nr 2 w Krasnymstawie. Kolejna impreza już w lutym.
Do zmagań konkursowych zgłosili się uczniowie: ZS w Siennicy Różanej, ZSCKR w Siennicy Różanej, ZSP w Żółkiewce, I LO w Krasnymstawie, II LO w Krasnymstawie, ZSP nr 1 w Krasnymstawie oraz ZSP nr 2 w Krasnymstawie. Przesłuchania w ciemno rozpoczęli świetnym występem goście specjalni: Tymoteusz Moczulewski – uczeń II klasy Technikum Informatycznego ZSP nr 2, który wykonał utwór Seweryna Krajewskiego „Nie jesteś sama” oraz Roksana Kostrzewska – absolwentka Zespołu Szkół Społecznych w Krasnymstawie, która zaprezentowała utwór Christiny Aquilery „Hurt”. Po nich na scenie pojawili się już właściwi uczestnicy rywalizacji. W wyniku przesłuchań każdy z jurorów wybrał do swojej drużyny czterech uczestników. W zespole prowadzonym przez Małgorzatę Dzik znaleźli się: Sylwester Bożemski, Zuzanna Bojarczuk, Jagoda Chojan i Maja Kowalczyk.
Pod opieką Jadwigi Litkowskiej udział w drugim etapie konkursu brać będą: Ewa Bojarczuk, Marcin Trumiński, Kamila Gleń i Karolina Kopeć. Anna Klus będzie przygotowywała z kolei: Gabrielę Dubaj, Agatę Skorek, Klaudię Stećko i Annę Żebrowską. Ostatnią, czwartą drużynę, którą zaopiekuje się Robert Maciejewski, tworzą: Wojciech Dziedzic, Adrian Korkosz, Łukasz Koziej i Katarzyna Kowal. Efekty pracy trenerów i ich drużyn będzie można zobaczyć w drugim etapie konkursu, jaki odbędzie się w lutym.
O sprawny przebieg imprezy zadbali: Kinga Pyzik, Łukasz Mazurek, Piotr Bednarski, Michał Bryła, Karol Oleszczyński, Krzysztof Klimek, Patrycja Świetlicka, Karolina Mazurek, Aneta Madej, Weronika Cichosz i Luiza Mandziak. „The Voice of Głowacki” organizują: Agata Maciejewska, Eliza Chomik, Anna Kurzak, Justyna Mańkowska-Wrona. (k)