Głupota nie zna granic

Ktoś wpadł na bardzo głupi pomysł, aby wysłać do kilku szkół w powiecie krasnostawskim e-mail z informacją, że w placówce została podłożona bomba. Policja i straż pożarna dokładnie przeszukały budynki i tak jak się spodziewano, alarmy okazały się fałszywe.

Ludzka wyobraźnia i głupota nie zna granic. W miniony poniedziałek, 14 marca do pięciu szkół na terenie powiatu krasnostawskiego wysłano wiadomość e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynkach. Chodzi o II LO w Krasnymstawie, Szkołę Podstawową w Siennicy Nadolnej, Szkołę Podstawową w Chłaniowie, Szkołę Podstawową w Gorzkowie oraz placówkę oświatową – Stowarzyszenie Szkół „Szansa” w Krasnymstawie przy ul. Okrzei.

Do szkół przyjechali policjanci i strażacy. Dyrektorzy placówek w porozumieniu z funkcjonariuszami podjęli decyzje, że nie będą prowadzić akcji ewakuacyjnej. – Sprawdziliśmy budynki i zgodnie z przypuszczeniami okazało się, że alarmy były fałszywe – mówi mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i kwestią czasu jest ustalenie osoby, która zdecydowała się na taki nieodpowiedzialny żart. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here