Gmina Krasnystaw gotowa na wybory

W obwodowych komisjach wyborczych, które będą obsługiwać tegoroczne wybory prezydenckie w gminie Krasnystaw zasiądzie 126 osób. 18 i 19 czerwca wszyscy wzięli udział w spotkaniach szkoleniowo-organizacyjnych, które odbyły się w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

Spotkania zostały podzielone na cztery grupy i odbywały się albo o 16.00, albo o 18.30. Uczestnicy szkoleń mieli obowiązek zakryć usta i nos oraz przestrzegać innych rygorów sanitarnych, obowiązujących w związku z epidemią. Zgodnie z kalendarzem wyborczym we wtorek, 16 czerwca, upłynął termin zgłaszania chęci głosowania korespondencyjnego.

W gminie Krasnystaw na ponad 7 tys. uprawnionych, z tej formy głosowania chce skorzystać około 100 wyborców. Każdy z nich sam wybierał sposób odebrania pakietu wyborczego. Ci, którzy chcą to zrobić osobiście w urzędzie gminy mają na to czas do 22 czerwca.

Jeśli ktoś zdecydował się na pośrednictwo Poczty Polskiej, ta dostarczy pakiet wyborczy do 23 czerwca na adres na terenie gminy, wpisany do zgłoszenia o chęci głosowania korespondencyjnego. Po wypełnieniu karty do głosowania każdy może osobiście dostarczyć pakiet do 26 czerwca do urzędu gminy, wrzucić do skrzynki pocztowej albo w dniu głosowania przynieść do właściwej obwodowej komisji wyborczej. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here