Gmina Rudnik rządziła w Żółkiewce

Żółkiewka była gospodarzem międzygminnych zawodów sportowo-pożarnicznych dla ochotniczych straży pożarnych. Na stadionie piłkarskim najlepiej czuli się druhowie z gminy Rudnik, a konkretnie z Mościsk i Płonki, którzy zajęli pierwsze oraz drugie miejsce.

Do Żółkiewki przyjechały po trzy jednostki z gminy Rudnik (OSP Płonka, OPS Mościska o OSP Rudnik) i gminy Gorzków (OSP Piaski Szlacheckie, OSP Antoniówka, OSP Czysta Dębina). W zawodach wystartowała również drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Żółkiewki. Rozegrano tradycyjnie dwie konkurencje, sztafetę pożarniczą 7×50 metrów oraz ćwiczenia bojowe. W pierwszej konkurencji zwyciężyła OSP Piaski Szlacheckie, przed OSP Mościska o OSP Czysta Dębina. W drugiej natomiast najlepsza okazała się OSP Mościska, na drugim miejscu uplasowała się OSP Płonka, a na trzecim – OSP Żółkiewka.

Po zliczeniu wszystkich punktów z obu konkurencji pierwsze miejsce w zawodach zajęła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Mościsk, drugie OSP Płonka, a trzecie – OSP Żółkiewka. Na czwartym miejscu uplasowała się OSP Rudnik, na piątym – OSP Czysta Dębica, na szóstym – OSP Piaski Szlacheckie, a na siódmym – OSP Antoniówka.

Zawody w Żółkiewce stanowiły eliminacje do rywalizacji powiatowej, która odbędzie się 4 września. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowały się: OSP Mościska, OSP Żółkiewka i OSP Piaski Szlacheckie.

Puchar, nagrody i dyplomy wręczali: komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, st. bryg. Dariusz Pylak, wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP w Krasnymstawie druh Zbigniew Ostrowski oraz wójtowie gmin, Paweł Kucharczyk z Rudnika i Jacek Lis z Żółkiewki. Zmagania druhów zakończyły się konsumpcją strażackiej grochówki. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here