Gmina tłumaczy się z pracy dla radnej

Po ponad 10 dniach władze gminy Izbica odpowiedziały na nasze pytania dotyczące zatrudnienia w Mieszkaniach Chronionych w Stryjowie jednej z gminnych radnych.

Przypomnijmy. Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że do pracy w tzw. Mieszkaniach Chronionych w Stryjowie zatrudniono jedną z radnych gminy Izbica. Przed emisją wspomnianego tekstu wysłaliśmy do gminy pytania o to, na jakich zasadach odbyło się to zatrudnienie, czy nie było potrzeby przeprowadzenia konkursu na to stanowisko, w jakim charakterze została zatrudniona radna, jakie ma kwalifikacje.

Odpowiedzi dostaliśmy dopiero w ubiegłym tygodniu, po 12 dniach od wysłanego maila. Na początku wicewójt Izbicy Małgorzata Run pouczyła nas, że władze gminy mają ważniejsze sprawy na głowie niż „niezwłoczne” odpisywanie na każde nasze zapytanie.

– Mieszkania Chronione w Stryjowie funkcjonują w ramach GOPS w Izbicy. Decyzje o zatrudnianiu i zwalnianiu pracowników wykonujących pracę w Mieszkaniach Chronionych podejmuje kierownik GOPS, nie wójt gminy Izbica – podkreśla Run.

Wicewójt zaznacza, że zatrudnianie pracowników samorządowych, w tym pracowników GOPS, wymaga przeprowadzenia postępowania konkursowego, ale tylko wtedy gdy dotyczy ono zatrudnienia na stanowisku urzędniczym bądź kierowniczym urzędniczym „w rozumieniu przepisów ustawy o pracownikach samorządowych”.

– Wymogu przeprowadzenia konkursu nie stosuje się do personelu zatrudnianego na stanowiskach pomocniczych i obsługowych w rozumieniu rozporządzenia. Z informacji uzyskanych od kierownika GOPS wynika, że zatrudnienie dodatkowego personelu do obsługi Mieszkań Chronionych, na stanowisku opiekuna, związane było ze wzrostem liczby mieszkańców chronionych w okresie zimowym. Wynikało więc z realnej potrzeby Ośrodka – informuje M. Run. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here