Gminne drogi do naprawy

W gminie Wojsławice już niebawem ruszą prace związane z przebudową pięciu gminnych dróg. Nowej nawierzchni doczekają się m.in. ulica Krasnostawska w Wojsławicach oraz szosy w Putnowicach Wielkich i Kukawce.

Przetarg na przebudowę dróg urząd gminy ogłosił jeszcze w ubiegłym roku. Zgłosiło się sześć firm. Najtańszą ofertę – ok. 1,6 mln zł – złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SADEX Janusz Sadlik z Kolonii Sitno.

– Prace powinny ruszyć wczesną wiosną. Wykonawca gromadzi materiał i czeka na pogodę, która pozwoli mu wejść na plac budowy – mówi Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice.

W planach jest przebudowa pięciu odcinków gminnych ulic. Remontu doczeka się m.in. ul. Krasnostawska w Wojsławicach – położona zostanie tu nowa bitumiczna nawierzchnia, a pobocza poszerzone i utwardzone. Remont uwzględnia również przebudowę przepustów, przyłączy energetycznych, sieci teletechnicznej oraz oznakowania drogi.

Zmodernizowany zostanie także ponad półkilometrowy odcinek drogi w Putnowicach Wielkich, a także drogi w Kukawce i Wojsławicach-Kolonii.

W ramach przetargu zaplanowano także przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Krasne. Zgodnie z umową, wykonawca powinien uwinąć z tymi pracami do końca sierpnia. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here