Gminnym busem do lekarza

Rzadko kiedy mieszkańcy chwalą wójta i jego urzędników, ale w Siennicy Różanej włodarze gminy zasłużyli na pochwałę. Chodzi o gminnego busa, którym starsi, schorowani mieszkańcy mogą dojechać dosłownie wszędzie: do lekarza, apteki, na szczepienie. Nawet jeśli ktoś ma umówioną wizytę u specjalisty poza Siennicą Różaną, bus taką osobę dowiezie na miejsce. Wystarczy wcześniej zadzwonić do urzędu gminy i zgłosić potrzebę dowozu. Mało tego, transport jest bezpłatny!

– To jest piękna sprawa, że ktoś nami się przejmuje, stara się, by żyło się nam lepiej. Gminny bus podjeżdża pod dom i zawozi nas tam, gdzie potrzebujemy. Głównie do lekarzy lub apteki. Ale gdy trzeba pojechać na zakupy, a nie mamy czym, to też po nas przyjedzie. Taka pomoc dla starszych mieszkańców jest bezcenna – mówi nasz czytelnik, mieszkaniec Siennicy Różanej.

– W imieniu własnym, ale także innych starszych mieszkańców gminy chciałbym serdecznie podziękować wójtowi Leszkowi Proskurze, sekretarzowi gminy Dariuszowi Turzynieckiemu i wszystkim urzędnikom za to, że o nas dbają. Wiele osób jest schorowanych, nie ma swoich samochodów, więc taki bus jest dla nich bardzo pomocny. Jeszcze nie wszyscy z niego korzystają, by myślą, że za przejazd trzeba zapłacić drożej, niż za bilet w publicznej komunikacji. Dlatego też warto, by informacja o tym, że gmina udostępnia za darmo busa na przejazdy dla starszych mieszkańców, pojawiła się w każdym domu. Sam już skorzystałem, wystarczy zadzwonić i się umówić. Kierowca przyjeżdża punktualnie. Jestem bardzo zadowolony.

Wójt gminy Siennica Różana Leszek Proskura przyznaje, że zakup busa został sfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt nosi nazwę „Door to door – usługi transportowe”.

– Napisaliśmy wniosek i dostaliśmy 100 procent pieniędzy nie tylko na kupno samochodu – podkreśla wójt. Otrzymaliśmy też fundusze na zatrudnienie kierowcy busa, koordynatora projektu oraz zakup paliwa przez trzy lata! W sumie ponad 430 tys. zł. Cieszymy się bardzo, że w ten sposób możemy pomóc naszym mieszkańcom, zwłaszcza tym, którzy do tej pory mieli problemy z dojazdem do ośrodka zdrowia, apteki, czyli emerytom, rencistom, osobom schorowanym. Rzeczywiście wystarczy wcześniej zadzwonić i umówić się, a kierowca przyjedzie pod wskazany adres i na czas. Jeśli trzeba będzie zawieźć kogoś do Lublina na wizytę u lekarza specjalisty, to też pojedzie i zrobi to bezpłatnie! – dodaje wójt Proskura.

Pojazd jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Usługi na rzecz mieszkańców są świadczone w dni robocze między 7.30 a 15.30. Zamówienie trzeba zgłosić najpóźniej na trzy dni przed planowanym przejazdem – osobiście, telefonicznie bądź mailowo. Zgłoszenia są przyjmowane w urzędzie gminy, pod numerami: 82 575 92 81 lub 726 881 360 lub na e-mail: dowoz@siennica.pl. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here