Godnie uczcili 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność”

Ale Taxi, najlepszy zespół w rozgrywkach amatorów organizowanych w ubiegłym roku przez Ognisko TKKF Omega

Aż 76 imprez piłkarskich, w których rozegrano 401 spotkań zorganizowało w 2020 roku Ognisko TKKF Omega. – W naszych rozgrywkach padły aż 2063 bramki, które strzelali zawodnicy grający w 207 drużynach – Zbigniew Furman, prezes Omegi podsumowuje miniony rok. – I to wszystko mimo pandemii – dodaje sternik lubelskiego ogniska!

Obostrzenia związane z Covid-19 z początkiem tego roku przerwały jednak zmagania piłkarzy-amatorów, rywalizujących w imprezach Omegi. – Wolne od gry skłoniło mnie do krótkiego podsumowania naszych ubiegłorocznych zmagań, które w całości poświęciliśmy 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, przypadającej w 2020 roku. Patrząc na te liczby miniony rok, już 38. w historii ogniska, mogę uznać za bardzo udany, mimo wielu przeciwności losu. Cieszę się, że piłkarze-amatorzy są wciąż z Ogniskiem TKKF Omega, że dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w naszych zawodach.

Wierzę, że te wspólne spotkania pozostają w ich sercach już na wieki. Po latach będą wspominali, że to dzięki Omedze, nawiązywali pierwsze przyjaźnie, nauczyli się szacunku do tego wszystkiego z czym musi się człowiek zmierzyć w kolejnych etapach życia. Pięknie jest być wśród tych młodych ludzi, słuchać ich, pomagać im i samemu uczyć się od nich – dodaje Zbigniew Furman.

W minionym roku Ognisko TKKF Omega zaprosiła lublinian między innymi już na 36. Turniej z okazji Święta Niepodległości, a także 33. Turniej Konstytucji 3-go Maja. Po raz 28. odbyły się Halowe Mistrzostwa Lublina. Po raz 16. grano z okazji Święta Wojska Polskiego, a po raz 14. z okazji Lubelskiego Lipca.

Ognisko TKKF Omega od lat może liczyć na wielu przyjaciół. Wśród nich jest Małgorzata Stacharska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Dzięki jej przychylności młodzi i starsi piłkarze mogą rywalizować na przyszkolnym orliku oraz w pięknej hali sportowej. Nieocenione wsparcie Omedze udzielał także Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin, Oddział IPN w Lublinie, Zarząd Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”, Fundacja Rodzin Solidarności oraz hurtownia sportowa Olimp Sport Trofea i MW Sport. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here