Gol Romana Mykytyna dał świdniczanom wygraną w derby z Hetmanem

Wojciech Białek jako kapitan wyprowadził zespół Avii na mecz z Hetmanem Zamość. W 26. minucie po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roman Mykytyn, strzałem głową zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Piłkarze i kibice świdnickiej Avii szybko zapomnieli o przegranej zespołu trenera Łukasza Mierzejewskiego na inaugurację 1:3 w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO. Wszystko dzięki czwartkowemu zwycięstwu 1:0 u siebie, w derby z Hetmanem Zamość.

Spotkanie z beniaminkiem III ligi, jak przystało na derby Lubelszczyzny było niezwykle zacięte i emocjonujące. Już do przerwy oba zespoły wypracowały sobie kilka niezłych okazji strzeleckich.

Jedną z nich, jak się później okazało wartą pierwszego zwycięstwa w tym sezonie wykorzystali gospodarze. W 26. minucie po dobrze bitym przez Wojciecha Białka rzucie rożnym Roman Mykytyn najwyżej wyskoczył na polu bramkowym do piłki i strzałem głową pokonał golkipera gości.

W drugiej połowie choć Avia stworzyła sobie kilka okazji do podwyższenia rezultatu, wynik nie uległ już zmianie. MAG

Avia Świdnik – Hetman Zamość 1:0 (1:0)

Avia: Piotrowski – Kukułowicz, Głaz, Mykytyn, Plesz, Kołodziej, Mroczek (74 Ozimek), Maluga (57 Ceglarz), Prędota (64 Wójcik), Szpak (69 Kuliga), Białek (90 Partyka)
Hetman: Sobieszczyk – Kanarek, Żmuda, Kursa, Daszkiewicz (75 Kopyciński), Skiba, Buczek (70 Pupeć), Kycko (88 Turczyn), Olszak (46 Skoczylas), Myśliwiecki (65 Koszel), Oziemczuk.
Bramka: Mykytyn 26.
Żółte kartki: Mroczek, Kołodziej (A.). Sędziował: Myszka (Stalowa Wola). Widzów: 700.