Gole Majewskiego i Palucha dały Lubliniance wygraną z Wisłą Sandomierz

Piłkarze Lublinianki udanie po sześciu latach przerwy powrócili do III ligi. Beniaminek na inaugurację sezonu 2022/23 pokonał w sobotę na Wieniawie Wisłę Sandomierz 2:0. Bramki zdobyli, powracający do Koziego Grodu, Mateusz Majewski, ostatnio grający w II-ligowym KKS 1925 Kalisz oraz najlepszy w ubiegłym sezonie strzelec lubelskiej drużyny – Michał Paluch.

Mocno przemeblowana Lublinianka – w podstawowej „11” znalazło się jedynie pięciu piłkarzy, którzy niedawno wywalczyli awans, w dodatku bez swojego kapitana Tomasza Brzyskiego, pauzującego ostatnie spotkanie za karę dyskwalifikacji pięciu meczów jeszcze z ubiegłego czwartoligowego sezonu za czerwoną kartkę w potyczce z Granitem Bychawa oraz trenera Roberta Chmury (także dyscyplinarka), stanęła przed trudnym zadaniem. Na szczęście Wisła Sandomierz nie okazała się przeszkodą nie do pokonania.

Obie bramki padły po przerwie. W 50. minucie Norbert Myszka dośrodkował z lewej strony do Mateusza Majewskiego, a ten głową posłał piłkę wprost do siatki. W 77. minucie Wiktor Makowski prostopadłym podaniem uruchomił Majewskiego. 30-latek dograł do niepilnowanego Michała Palucha, który „nożycami” strzelił przepięknego gola i ustalił wynik spotkania!

MAG

Lublinianka – Wisła Sandomierz 2:0 (0:0)

Lublinianka: Krupa – Michota, Chodziutko, Myszka, Świech – Makowski (81 Janaszek), Baran, Futa, Kalita (61 Rak) – Majewski, Paluch (85 Miśkiewicz).

Wisła: Polit – Persak, Sudy, Krajewski, Wódz (83 Bednarz) – Partyka, Kuzior, Janik (63 Kałaska) – Ferens, Zięba, Stępień (60 Więcek).

Bramki: 1:0 Majewski 50, 2:0 Paluch 77. Żółte kartki: Rak, Świech – Persak. Sędziował: Godek (Rzeszów).