Gonili lisa

Święto myśliwych, pokaz umiejętności jeździeckich i tradycyjna gonitwa za lisem. W sobotę (30 września) w janowskich lasach odbył się tradycyjny Hubertus, zorganizowany przez Chełmskie Stowarzyszenie Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej „Edukacja. Historia. Kultura” oraz gminę Chełm.

Pogoda i goście dopisali. Imprezę rozpoczęła tradycyjna prezentacja 34 jeźdźców i koni. Kolejny punkt programu to dynamiczny pokaz musztry kawaleryjskiej, w którym ułani i konie mogli popisać się zgraniem i nieprzeciętnymi umiejętnościami. Niesamowitych wrażeń dostarczył pokaz kadryla w wykonaniu „amazonek”, czyli sekcji dziewcząt przy ośrodku jeździeckim w Janowie. Zwieńczeniem sobotniej imprezy była gonitwa za lisem, która dostarczyła jeźdźcom sporej dawki adrenaliny, a uczestnikom – moc wrażeń. Lisa złapał Ryszard Nowosad na koniu Nirwana.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kotyliony. Nagrodę rzeczową dla zwycięzcy ufundowała gmina Chełm. Po zmaganiach na wszystkich czekała ułańska grochówka oraz przejażdżki konne, a na koniec biesiada przy ognisku. (pc)