Górka startowa do remontu

Do czerwca Bike Park ma być gotowy na rowerowe, bezpieczne, szaleństwa

Miesiąc daje MOSiR „Bystrzyca” wykonawcom na remont górki startowej w nieczynnym jeszcze Bike Parku przy ulicy Janowskiej. Jeszcze, gdyż zgodnie z zapowiedziami prezesa spółki i prezydenta miasta tor rowerowy już w czerwcu powinien tętnić życiem.


– Koszty pierwszej części prac szacujemy na ok. 150 tys. zł, z czego na górkę startową pójdzie ok. 80 tys. zł. To największy wydatek w części dla rowerów bmx – mówił przed miesiącem na konferencji prasowej ws. odnowy Bike Parku Jacek Czarecki, prezes spółki MOSiR „Bystrzyca”. Tor od czterech lat stoi zamknięty, ale ostatnie działania miasta zmierzają do zmiany tego stanu rzeczy.

Zgodnie z zapowiedziami prezesa spółka rozpisała przetarg na remont i konserwację górki startowej służącej bmx-om (rowerom do akrobacji). MOSiR chce odnowić ją w ciągu miesiąca. W harmonogramie zamówienia na prace remontowe jest obowiązek rozbiórki obrzeży i starej podbudowy, dowiezienia gruntu na nowy nasyp i ukształtowania górki od nowa. Prace objęte będą trzyletnią gwarancją. Firma zakonserwuje też teren toru dla bmx-ów (koszenie trawy, odchwaszczanie itp). CH