Gorsi od Lewartu Lubartów, lepsi od Polesia Kock

Piłkarze Lublinianki, przygotowujący się do rozpoczynających się w najbliższy weekend rozgrywek IV ligi, w minionym tygodniu rozegrali kolejne dwa sparingi. W środę spadkowicz z III ligi przegrał 0:2 w Lubartowie z Lewartem, w piątek po bramce Dawida Skoczylasa pokonał 1:0 Polesie Kock.
W obu meczach w zespole prowadzonym przez trenera Grzegorza Białka nie zabrakło nowych zawodników. Zagrali m.in. Damian Kamola z Granicy Dorohusk, Bartłomiej Prus z Widoku, a także testowany już we wcześniejszych grach Paweł Dzyr. Jest niemal pewne, że pozostaną w lubelskim zespole.
Wstępnie sparing z drużyną z Kocka miał być dla lublinian ostatnią grą kontrolną. Zapadła jednak decyzja, że we wtorek zielono-biało-czerwoni rozegrają jeszcze spotkanie z Górnikiem II Łęczna.
Ligowy sezon Lublinianka rozpocznie w niedzielę o godz. 16 wyjazdowym spotkaniem z Powiślakiem Końskowola.

Lewart Lubartów – Lublinianka 2:0 (0:0)
Lublinianka: Krupa – Kosiarczyk, Gutek, Nogas, Ptaszyński – Kamola, Sobiech, Ziętek, Skoczylas – Banachiewicz – Okoń oraz Żuber, Jezior, Prus, Marzęda, Piorun, Muszyński, Dzyr, Semeniuk.
Polesie Kock – Lublinianka 0:1 (0:0)
Lublinianka: Żuber – Dzyr, Paździor, Kosiarczyk, Jesionek – Marzęda, Prus, Kamola, Okoń – Gutek – Ziętek oraz Krupa, Jezior, Skoczylas, Semeniuk, Muszyński.
Bramka – Skoczylas 75.

Pozostałe sparingi rozegrane dotychczas przez Lubliniankę: POM Piotrowice 4:2 * Wisła II Puławy 2:1 * Broń Radom 3:4. Do rozegrania – 2 sierpnia: Górnik II Łęczna.