Gorzków ciągnie do gazu

Wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Takie są zdaniem mieszkańców gminy Gorzków zalety gazowego ogrzewania. Aby z niego korzystać, muszą najpierw udowodnić spółce gazowej, że wielomilionowa inwestycja będzie dla niej opłacalna.

Do 10 sierpnia Urząd Gminy Gorzków czekał na złożenie deklaracji od potencjalnych odbiorców gazu. I choć jeszcze nie podliczono wszystkich dokumentów, już wiadomo, że chętnych nie brakuje.

– Deklaracje wciąż do nas spływają od sołtysów. Z tych, które już mamy wynika, że ok. 2/3 mieszkańców życzyłoby sobie doprowadzenia gazu – mówi Kazimierz Policha, sekretarz gminy.

Inwestycje miałaby prowadzić Polska Spółka Gazownictwa i to do niej trafią wypełniane przez mieszkańców deklaracje. Na ich podstawie firma stwierdzi, czy zainteresowanie jest na tyle duże, by inwestycja okazała się opłacalna.

Z biura prasowego spółki dowiedzieliśmy się, że koszt przyłącza gazociągu do domu wynosi ok. 1800 zł. Do tego dochodzi doprowadzenie gazu do domu i zakup pieca. Urzędnicy z Gorzkowa szacują, że łącznie mieszkańców instalacja ogrzewania gazowego może kosztować od 7 do 10 tys. zł. I są to pieniądze, które będą musieli wyłożyć sami, bo gmina nie planuje dokładać się do tej inwestycji. (mg)