Gorzków pięknieje

Uporządkowany zalew, nowy parking, wyremontowana kapliczka. W Gorzkowie dawno nie działo się tak wiele. – Robimy, co możemy, by poprawić estetykę naszej miejscowości. Liczymy na to, że odwiedzą nas turyści, a nasi mieszkańcy będą mieli gdzie spędzić miło czas – mówi Marek Kasprzak, wójt gminy Gorzków.

 

_dsc0699-copyDobiega końca kolejna w tym roku gorzkowska inwestycja. – Dzięki dotacji z tzw. Funduszy Szwajcarskich udało się nam uporządkować plac przed Centrum Społeczno-Kulturalnym – mówi Marek Kasprzak, wójt Gorzkowa. Dziurawą, nierówną i często zaśmieconą działkę zastąpił estetyczny parking i ciekawie uformowany nasyp, na którym posadzono kwiaty i krzewy. Obok zlokalizowano małą scenę, na której będą się mogły odbywać koncerny. Prace pochłonęły 648 tys. zł, ale gmina wyłożyła jedynie 15 procent tej kwoty. W Centrum Społeczno-Kulturalnym znajduje się też prywatny gabinet weterynarii, co wytykają gminie niektórzy mieszkańcy. – Z parkingu będzie też więc korzystał prywatny przedsiębiorca, tak jakby postój powstał dla niego. Tak chyba nie powinno być – zauważa jeden z naszych Czytelników. Wójt Kasprzak tłumaczy, że gabinet utworzono jeszcze za jego poprzednika. – I tak już pozostał, a z parkingu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy naszej gminy – podkreśla.

To nie jedyna zakończona niedawno inwestycja w Gorzkowie. Oko cieszy uporządkowany w końcu zbiornik wodny. – Już sporo ludzi przychodzi na jego wały na spacer – mówi wójt. – A w planach mamy dalsze inwestycje, chcemy postawić ławki, jakieś urządzenia wodne. Obok zalewu remontowana jest restauracja, więc to wszystko układa się w całość, z której będą mogli też korzystać turyści – dodaje.
Gmina wsparła też finansowo remont kapliczki na cmentarzu w Gorzkowie. – A w przyszłym roku weźmiemy się wspólnie za rozpadający się mur, otaczający nekropolię – podsumowuje Kasprzak. (kg)