Gospodynie najlepsze w gminie!

Kultywują staropolskie tradycje, obyczaje, promują ludową kulturę i sztukę oraz przysmaki regionalnej kuchni, aktywizują lokalne społeczności, wspierają rozwój przedsiębiorczości, integrują mieszkańców. Długo jeszcze by wymieniać zasługi, jakie dla naszego dziedzictwa i rozwoju obszarów wiejskich, i ich mieszkańców mają Koła Gospodyń Wiejskich. Warto je docenić i lansować. Ogłaszamy więc II edycję Wielkiego Konkursu „Gospodynie najlepsze w gminie”. A zwycięzcy, na zaproszenie europosłanki Beaty Mazurek, pojadą na wycieczkę do Strasburga, zwiedzić Parlament Europejski! Warto zatem zgłosić swoje Koło i wziąć udział w Plebiscycie!

To nasza druga edycja konkursu „Gospodynie najlepsze w gminie”, skierowanego do wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie powiatów: chełmskiego, włodawskiego oraz krasnostawskiego. Zarówno do tych, które mogą pochwalić się wieloletnią historią jak również tych działających od niedawna, ale już mających na swoim koncie osiągnięcia.

Laureatów w jednej kategorii wyłonią nasi czytelnicy, w drugiej natomiast fachowe jury, w skład którego wejdą przedstawiciele samorządów powiatów, a także lokalnych grup działań, funkcjonujących w naszym regionie.

Czytelnicy na KGW, które zgłoszą się do konkursu, będą mogli głosować wyłącznie na drukowanych w Nowym Tygodniu kuponach, już od najbliższego wydania.

Głosowanie zakończymy w lipcu. Nagrodą główną będzie wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu lub Brukseli, na specjalne zaproszenie europosłanki Beaty Mazurek. Pojadą na nią przedstawiciele trzech zwycięskich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu chełmskiego, na które zostanie oddanych największa liczba głosów. Dokładne zasady zamieścimy w regulaminie konkursu.

Z kolei jury na podstawie złożonych przez KGW formularzy zgłoszeniowych i opisów działalności, osiągnięć Kół, dokona oceny i wyboru nagrody specjalnej dla najatywniejszego KGW we wszystkich trzech powiatach. Laureaci otrzymają sprzęt AGD. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w sierpniu podczas dożynek powiatowych.

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udzielamy telefonicznie – nr 82 565 44 44 wewn. 22.

Regulamin konkursu jest dostępny w redakcji oraz na stronie internetowej www.nowytydzien.pl.

Zapraszamy do zabawy!
redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here