Gospodynie w nowej siedzibie

Są pracowite i gospodarne. Koło Gospodyń Wiejskich w Czajkach gm. Kraśniczyn otworzyło nową siedzibę. Panie przeprowadziły się do starej chałupy z bali, z piecem kaflowym, drewnianym gankiem. Ich nowy dom został hucznie otwarty.

W otwarciu nowej siedziby KGW „Czajki” udział wzięły m.in. wójt gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk i wiceprzewodnicząca rady powiatu krasnostawskiego Justyna Przysiężniak. Uroczystość połączono ze świętem pieczonego ziemniaka.

Panie z Czajek odtworzyły kawałek dawnej polskiej wsi. Na swoją siedzibę wybrały starą chałupę z bali z piecem kaflowym, drewnianym gankiem, stodołą i typowym i wiejskim podwórkiem. Gospodynie świetnie też gotują. – Niech to miejsce będzie swoistym ośrodkiem tradycji i kultury w waszej miejscowości.

Panie z Czajek, żeby cieszyć się z tak pięknej siedziby, wykonały syzyfową pracę – powiedziała na otwarciu wójt Grzesiuk i zapewniła panie, że samorząd będzie je wspierał. Zachwycona była również wiceprzewodnicząca Przysiężniak. – Jestem pod wrażeniem, cieszę się, że są takie osoby. Jesteście wielkie, zawsze wam kibicuję – stwierdziła. (s)