Gosposia sprzątała… pieniądze

Nieuczciwa gosposia noc po zatrzymaniu spędziła w policyjnym areszcie

15 tys. zł ukradła gosposia zatrudniona przez małżeństwo do sprzątania domu w dzielnicy Dziesiąta. Wpadła dzięki ukrytej kamerze, która zarejestrowała jak kobieta wyjmuje ze skarbonki dziecka 700 zł.


24-latka z powiatu lubelskiego zatrudniła się w grudniu ubiegłego roku u jednej z bogatych rodzin, żeby sprzątać dom. Po pewnym czasie gospodarze zaczęli mieć wątpliwości co do uczciwości zatrudnionej kobiety.

– W związku z tym, w pokoju dziecka postanowili zainstalować ukrytą kamerkę, zwróconą wprost na skarbonkę. Bardzo szybko okazało się, że podejrzenia mieszkańców Lublina były słuszne. W kamerce nagrał się moment, gdy 24-latka wykonując prace sprzątające wyciąga ze skarbonki oszczędności dziecka w kwocie 700 złotych – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

Właściciele domu postanowili od razu zareagować. Mieszkanka powiatu lubelskiego początkowo zaprzeczała kradzieży, jednak gdy na miejscu pojawili się policjanci, zwróciła całą sumę.

Jak się okazało nie była to jedyna kradzież na koncie 24-latki. Łącznie kobieta okradła swoich pracodawców na kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Jej łupem padły również dwie markowe koszulki. Zatrzymana noc spędziła w policyjnym areszcie. Policjanci z III Komisariatu Policji w Lublinie przedstawili jej 4 zarzuty.

Za kradzież może nieuczciwej gosposi grozić do 5 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here