Gotowi do akcji

Druhowie z gminy Kamień spotkali się z wójtem Dariuszem Stockim i Jackiem Waszczukiem, komendantem gminnym OSP. Strażacy ochotnicy podsumowali 2020 rok, przedyskutowali plany i odebrali sprzęt, który posłuży im w akcjach ratowniczych.

W gminie Kamień funkcjonują cztery jednostki OSP: w Czerniejowie, Kamieniu, Pławanicach i Strachosławiu. Jednostka OSP w Kamieniu włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Członkowie zarządu poszczególnych jednostek OSP spotkali się z Dariuszem Stockim, wójtem gminy Kamień i Jackiem Waszczukiem, komendantem gminnym OSP w świetlicy wiejskiej w Kamieniu. Po omówieniu planów na 2021 r. i wręczeniu druhom sprzętu wójt Stocki podziękował im za zaangażowanie oraz aktywny udział w funkcjonowaniu OSP, a komendantowi gminnemu J. Waszczukowi pogratulował skutecznych działań w pozyskaniu otrzymanej dotacji. Na wszystkie zakupy i remonty w 2020 roku łącznie przeznaczono 27 320 zł, pozyskane dotacje z MSWiA i KG PSP to 19 800 zł. Gmina Kamień dołożyła do funkcjonowania OSP 7 520 zł.

Jednostki OSP w gminie Kamień OSP Czerniejów doposażono w tłumice gumowe z drążkiem teleskopowym, rękawice strażackie, latarki ręczne kątowe, widły i szpadel FISKARS. Całkowity koszt sprzętu – 3490 zł, z czego dotacja z MSWiA to 3000 zł. OSP Kamień otrzymało: kombinezony strażackie do usuwania gniazd os i szerszeni, buty strażackie gumowe, rękawice, linki i hełmy strażackie GALET, szelki bezpieczeństwa, widły, szpadel i siekiery FISKARS, młoty 5 kg.

Całkowity koszt sprzętu to 5140 zł, z czego 4600 zł to dotacja KG PSP. OSP Pławanice odebrało drewnianą drabinę nasadkową, tłumice gumowe z drążkiem teleskopowym, rękawice i buty strażackie gumowe, widły i szpadel FISKARS. Całkowity koszt sprzętu to 3650 zł, z czego 3200 zł to dotacja MSWiA. OSP Strachosław otrzymała dotację na remont strażnic, w ramach której zainstalowana została brama segmentowa przemysłowa z drzwiami serwisowymi. Koszt – 10 000 zł, z czego 9000 zł to dotacja MSWiA.

Dla OSP Strachosław z gminnych środków przeznaczonych na ochronę przeciwpożarową za 3700 zł zakupiono również blaszany garaż, który ustawiono przy świetlicy. Jednostka OSP w Kamieniu otrzymała ozonator za 900 zł. Również z gminnych środków przeznaczonych na ochronę przeciwpożarową zakupione zostały dwa radiotelefony po 220 zł z dla OSP Pławanice i Strachosław. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here