Gra dużo lepsza niż wynik

Piłkarze Avii rozpoczęli nowy sezon od porażki w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nie będą dobrze wspominać inauguracji sezonu 2019/2020 piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik. Podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego przegrali w sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim z KSZO 1929 aż 1:3.

W sobotę świdniczanie próbowali nawiązać walkę z rywalami, ale byli zupełnie nieskuteczni. Tylko w pierwszej połowie Wojciech Białek trzykrotnie był bliski zdobycia goli. Raz, po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Bramkę udało mu się zdobyć dopiero po przerwie, w 64. minucie wykorzystując rzut karny. Było to jednak za mało, by myśleć o wywiezieniu z Ostrowca Świętokrzyskiego choćby punktu.

W 2. kolejce III ligi świdnicka Avia zmierzy się już w najbliższy czwartek o godzinie 17 przed własną publicznością z Hetmanem Zamość, beniaminkiem rozgrywek prowadzonym przez byłego piłkarza i trenera „żółto-niebieskich” Jacka Ziarkowskiego. MAG

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik 3:1 (1:0)

Avia: Piotrowski – Kukułowicz, Głaz, Mykytyn, Kuliga – Maluga (65 Ozimek), Prędota, Partyka (46 Wójcik), Ceglarz (46 Mroczek) – Szpak, Białek.
Bramki: 1:0 Dybiec 45+1, 2:0 Bełczowski 61, 2:1 Białek 64 z rzutu karnego, 3:1 Miłek 87. Żółte kartki: Kapsa – Kukułowicz, Kuliga, Mykytyn, Szpak. Sędziował: Michał Fudala (Brzesko).