Gra karciana o Lublinie

Ratusz szuka wykonawcy gry karcianej poświęconej rewitalizacji Podzamcza. To oryginalna forma promocji Lublina, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem.


Gry planszowe to ostatnio nowy sposób promocji, który trafia zarówno do młodszych odbiorców, jak i do całych rodzin. Swoją „planszówkę”, o której pisaliśmy w „Nowym Tygodniu”, z okazji stulecia uniwersytetu wydał niedawno KUL.

Rok temu, na 700-lecie Lublinowi, powstała specjalna gra planszowa – przewodnik po siedmiu wiekach historii: „Lublin 1317-2017”. Gra została wydana przez urząd miasta we współpracy z fundacją „Ruchu Solidarności Rodzin”. Trafiła do lubelskich podstawówek. Mogą w nią grać powyżej siedmiu lat, 2-4 osoby przez około 60 minut. Kolejna grę planszową promującą nasz region wydała WBP im. H. Łopacińskiego. Poświęcona jest literatom Lubelszczyzny.

Nowa gra, zamawiana w ogłoszonym w ubiegłym tygodniu przetargu przez ratusz ma być grą karcianą, przeznaczoną dla osób powyżej 12. roku życia. Rozgrywać się ma w obszarze objętym projektem modelowej na terenie rewitalizacji Lublina, czyli ulicy Lubartowskiej i dawnego Podzamcza. – Chcemy, żeby była to gra historyczna nawiązująca do mniej znanej historii tego obszaru, a także lubelskiego handlu i rzemiosła, które jest mocną stroną rewitalizowanych terenów – tłumaczy Marek Poznański, menedżer Śródmieścia.

– Z informacji lubelskiego wydziału promocji w urzędzie miasta wynika, że takiego rodzaju gadżety, które uczą bawiąc są bardzo lubiane i popularne. Czekamy na dobre pomysły zwracające uwagę na dziedzictwo historyczne i potencjał gospodarczy tego obszaru – dodaje. Gra ma być darmowa, rozdysponowana wśród mieszkańców. Wydrukowana zostanie w nakładzie 500 sztuk. Zgłoszenia wykonawców przyjmowano do 10 sierpnia.

(EM.K.)