Grabczuk odchodzi z MOSiR-u

Wiele wskazuje na to, że Krzysztof Grabczuk, poseł – elekt Koalicji Obywatelskiej, zakończy pracę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lublinie.


– Kończę pracę w MOSiR-ze – powiedział w ubiegłym tygodniu K. Grabczuk w rozmowie telefonicznej. Grabczuk od początku lutego tego roku jest pełnomocnikiem zarządu MOSiR do spraw kontaktów ze związkami sportowymi. W niedawnych wyborach parlamentarnych wywalczył mandat poselski z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu numer 7, obejmującym m.in. Chełm, Zamość, powiat bialski, powiat chełmski, powiat zamojski, powiat parczewski czy powiat włodawski. Grabczuk startował z czwartego miejsca na liście. Zdobył aż 15 452 głosy i drugi mandat dla KO w okręgu. Pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji odbędzie się we wtorek, 12 listopada.

Związany z Platformą Obywatelską Krzysztof Grabczuk był m.in. marszałkiem województwa lubelskiego (lata 2008-2010), a następnie wicemarszałkiem województwa (lata 2010-2018). Jesienią 2018 roku uzyskał mandat radnego województwa lubelskiego, który ulega wygaszeniu w związku z jego wyborem na posła. W latach 2002-2006 Grabczuk był prezydentem Chełma.

Jest doktorem nauk społecznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie i Katowicach, a także podyplomowe studia z zarządzania i administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył też podyplomowe studium menadżerskie i kurs dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Grabczuk był również szefem Polskiego Związku Zapaśniczego, wiceprezesem PKOL i międzynarodowym sędzią zapasów – sędziował na dwóch igrzyskach olimpijskich. Ma 57 lat. GR