Graficy z I LO

Dwie uczennice I LO w Krasnymstawie znalazły się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu graficznego „Obrońcy Niepodległej”.


Konkurs zorganizowano pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadaniem jego uczestników było przedstawienie w postaci grafiki komputerowej lub analogowej wybranych przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy w trakcie II wojny światowej walczyli o niepodległość.

Z tak postawionym wyzwaniem bardzo dobrze poradziły sobie dwie uczennice I LO w Krasnymstawie: Klaudia Fiedur, która zajęła w konkursie drugie miejsce oraz Antonina Oleszczuk, która znalazła się wśród nielicznych wyróżnionych.

– Klaudia przedstawiła niedźwiedzia „Wojtka”, towarzyszącego polskim żołnierzom 2. Korpusu Polskiego aż do zakończenia działań wojennych, a Antonina postać Generała Brunona Olbrychta, kojarzonego m.in. z bitwą pod Krasnymstawem we wrześniu 1939 roku – mówi Marcin Wilkołazki, nauczyciel informatyki w I LO, pod którego okiem uczennice przygotowywały się do konkursu. W rywalizacji brało udział ponad 300 osób z całej Polski. (k)