Grają o milion dla Sławinka

Do głosowania w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego coraz bliżej. Projektodawcy szukają nietuzinkowych sposobów na zainteresowanie wyborców swoimi pomysłami. Dla przykładu na Sławinku nakręcono filmik promujący dzielnicowe projekty z udziałem Waldemara Wilkołka z kabaretu Ani Mru Mru.
„Milion dla Sławinka” – pod tym określeniem pomysłodawcy ukryli dwa małe projekty. Pierwszy z nich zakłada powstanie stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego przy ulicy Kolorowej lub Baśniowej, remont chodnika przy ulicy Jasińskiego, rozbudowę istniejącego pasa oświetlenia ulic: Kolorowej, Baśniowej, Bajkowej, Sielankowej i Serdecznej, powstanie progów zwalniających na ul. Bohaterów Monte Cassino oraz Powstańców Śląskich, modernizację zaniedbanego boiska przy ulicy Baśniowej.
W drugim pakiecie projektów znalazły się inwestycje jak przystanek autobusowy w kierunku centrum, zlokalizowany na al. Warszawskiej, schody terenowe pomiędzy ul. Powstańców Śląskich a Jagiellońską, rozbudowa istniejącego pasa oświetlenia ulic: Kolorowej, Baśniowej, Bajkowej, Sielankowej i Serdecznej, powstanie przyjaznego miejsca spotkań sąsiedzkich i odpoczynku dla rodzin z dziećmi, młodzieży oraz seniorów.

Oba „pakiety” zostały pozytywnie zaopiniowane przez radę dzielnicy Sławinek. – Zdajemy sobie sprawę, że na duży projekt nasza dzielnica nie ma większych szans. W rozbiciu na dwa małe szanse są większe. Mamy tu dużo zadań. Ten „milion” z pewnością przyczyniłby się do poprawy życia w dzielnicy – dodaje Tadeusz Sapko, przewodniczący zarządu dzielnicy Sławinek.
Dla zachęcenia do głosowania na obydwa projekty ich autorzy nakręcili promujący je filmik z udziałem popularnego kabareciarza Waldemara Wilkołka. Filmik można obejrzeć m.in. na Youtube. Wydali również ulotkę, która trafiła do mieszkańców Sławinka.
Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Lublina 2017 rozpocznie się 1 października. Potrwa tydzień. BCH