Grali w Kieślowskiego

Prawie 130 osób wzięło udział w filmowej grze miejskiej pt. „Kieślowski” zorganizowanej przez II LO w Krasnymstawie w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”.

 

Gośćmi specjalni gry była ekipa filmowa z TVP 3 Lublin. Reżyser Natasza Ziółkowska-Kurczuk z aktorem Dariuszem Jeżem nagrywali podczas zabawy reportaż do programu „Afisz – magazyn kulturalny”. W grze wzięło udział 129 osób z gimnazjów nr 1, 3 i 5 w Krasnymstawie, z gimnazjów w Siennicy Nadolnej, w Małochwieju Dużym, w Jaślikowie, w Łopienniku Nadrzecznym, w Krupem, z SOSW oraz uczniowie II LO. Towarzyszyli im opiekunowie: Grażyna Wojtyna, Teresa Berbeć, Bożena Mitura, Małgorzata Białek, Katarzyna Bujak, Dorota Grzesiak, Ewelina Fornal, Karolina Micewicz, Krzysztof Kowalczyk i Mariusz Gronkowski. Uczestnicy wcielili się w uczniów, którzy zdawali egzamin do Szkoły Filmowej w Łodzi. Proponowane zadania miały na celu popularyzowanie filmów Krzysztofa Kieślowskiego i Filmoteki Szkolnej oraz integrowanie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego i Krasnegostawu. Po podliczeniu punktów czterem najlepszym zespołom dyrektor II LO Anna Antyga, opiekun MDKF Iluzjon Ewa Magdziarz oraz Ilona Kalamon i Paweł Piątkowski wręczyli zwycięzcom nagrody. W zabawie triumfowały uczennice z Gimnazjum nr 1, drugie miejsce ex aequo zajęły zespoły z Gimnazjum w Krupem i SOSW w Krasnymstawie, a trzecie II LO.

 

Za organizację zabawy odpowiedzialni byli uczniowie z II LO: Justyna Czuba, Wiktoria Janeczko, Bartłomiej Magdziarz, Karol Sawczuk, Katarzyna Kurek, Karolina Gaweł, Aleksandra Domańska, Weronika Gumieniak, Aleksandra Chwała, Zuzanna Pitucha, Mateusz Liśkiewicz, Ilona Kalamon, Julia Steć, Zuzanna Skiba, Krzysztof Brodowski, Sylwia Osina, Paweł Piątkowski, Dominika Hawrył, Patrycja Patyk, Anita Brzozowska, Oliwia Dolak, Kinga Żelisko, Patrycja Biłan, Amanda Kozłowska, Karolina Hejduk, Wiktoria Jankowska, Justyna Czyż, Natalia Mazurek, Karolina Kowalska oraz Jakub Kopańko i Filip Rybczyński z Gimnazjum nr 1. Koordynatorowi Filmowej Gry Miejskiej Ewie Magdziarz pomagali: Joanna Szufnara, Elżbieta Kargul i Andrzej Ziarko. (kg)