Gratka dla fanów komiksu

Lubelskie Spotkania z Komiksem

Plastyczne i komiksowe szaleństwo przyniosła wielbicielom gatunku kolejna, bo już dziewiąta, edycja Lubelskich Spotkań z Komiksem.


Pasjonaci „rysowanych opowieści” omawiali tegoroczne komiksowe nowinki w sobotni poranek w Centrum Kultury. Spotkanie moderowali Marcin Andrys i Jakub Syty. Na tapetę wzięto takie produkcje, jak wyróżnionego w Japonii „Fechmistrza”, rodzącego się w trudach „Thorgala. Szkarłatny ogień” Grzegorza Rosińskiego czy „Jam jest legion” Johna Cassadaya – przetłumaczoną w tym roku historię walk nazistów i aliantów w 1942 roku. Krótkie recenzje i zajawki rysunkowych opowieści spotkały się z wielkim zainteresowaniem słuchaczy.
Swój kącik mieli również młodzi artyści. Pod okiem Magdaleny Filip przygotowywali komiksową odsłonę na… słoikach. Ozdabianie ich metodą dekupażu sprawiało dzieciom wiele przyjemności. Radości z oklejanek nie było końca. Warsztaty zakończyły zajęcia z Jakubem Kijucem.
Komiksowa uczta zakończy się we wtorek, już po wydaniu „Nowego Tygodnia”. Przez ostatnie dwa dni warsztaty i zajęcia przewidziano w Fantastycznym Domu Kultury przy Lwowskiej 12.
BCH