Gratka dla fanów

W ostatni weekend lipca (28-29 lipca) w Hotelu Victoria odbędzie się III Międzynarodowy Zlot Beatlesów. Na tę okazję organizatorzy zaplanowali spotkania ze znawcami muzyki słynnej czwórki z Liverpoolu, wystawy, artystyczne wizualizacje, pokazy. Udział jest bezpłatny. Organizatorem jest Fan Clubu The Beatles w Lublinie – Reaktywacja


W ramach tegorocznego zlotu przygotowano wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu będzie prezentacja wywiadów „Znani fani Beatlesów” autorstwa redaktora Marcina Szostka z Radia Świdnik i projekcja filmu „Magical Mystery Tour” z 1967 roku. Zaraz po nim uczestnicy połączą się on-line z Sylvią Bodhi Hiller – odtwórczynią jednej z ról w filmie. Podczas transmisji na żywo przybliży ona, kim byli poszczególni członkowie zespołu i odpowie na pytania lubelskiej publiczności.

Przewidziano również seans filmu „Ringo” i spotkanie z duńskim dziennikarzem muzycznym Per Wiumem – współzałożycielem popularnej w latach 80. kapeli Thomsen&Wium. Później będzie można posłuchać wykładu Sergeya Radchenko pt. „Beatlesi w Hamburgu”. Autor prelekcji jest ambasadorem The Beatles Story Muzeum w Liverpoolu i znawcą muzyki. Dzień zakończy się jam session i karaoke.

W niedzielę uczestnicy specjalnym busem zwiedzą Lublin. Po południu w Hotelu Victoria przyjdzie czas na spotkania i rozmowy o muzyce i twórczości zespołu. Każdy będzie mógł zobaczyć unikatowe materiały i zdjęcia. Odbędą się też spotkania m.in. z Kariną Czech-Seryło – ambasadorką lubelskiego Fan Club-u The Beatles w Liverpoolu, Marcinem Szostkiem, Lubelską Bohemą Artystyczną.

Przygotowano też koncert formacji The Kemah, która zagra najbardziej znane utwory The Beatles. Nie zabraknie też prezentacji poezji Grażyny Bartosz i pokazu medytacji. Z kolei w ramach warsztatów będzie można nauczyć się grać na ukulele, obejrzeć czasopisma Nowosolskiego Fan Club-u The Beatles i klubowe auto Matiz4Beatle. Zlot będzie rejestrowany na żywo z kilku kamer i transmitowany na cztery kontynenty. Joanna Niećko