Gratulacje dla Pszczółek, podziękowania dla sponsorów

Zawodniczki oraz sztab szkoleniowy Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin podsumowały jakże udany sezon w Energa Basket Lidze Kobiet. W miniony wtorek, niespełna tydzień po wywalczeniu wicemistrzostwa kraju, spotkały się w „Trójce” – Stołówce Akademickiej UMCS, z dziennikarzami, władzami uczelni, a także sponsorami, którym podziękowały za wsparcie.

Gospodarzem spotkania był JM Rektor UMCS prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

– Bardzo się cieszę z tegorocznego sukcesu i czekam na kolejne w następnych sezonach. Gratuluję serdecznie dziewczynom, trenerom, całemu sztabowi, ale także prezesowi AZS UMCS Lublin, bo to bez wątpienia sukces całej organizacji – już na wstępie zaznaczył rektor Radosław Dobrowolski.

– Jesteśmy bardzo dumni, że dziewczyny wywalczyły srebro, tym bardziej, że zespół był najmłodszą drużyną. To oznacza, że złoto jest oczywiście w zasięgu, w przyszłości, czego życzę. Chciałbym serdecznie pogratulować trenerowi, asystentowi oraz prezesowi klubu tego wspaniałego wyniku, bo przecież zespół doszedł także do 1/8 finału rozgrywek EuroCup. Życzymy dalszy sukcesów i trzymamy kciuki za zespół – dodał Zdzisław Szwed, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego.

Za sukcesem lubelskiej drużyny w sezonie 2021/22 stało wiele osób oraz instytucji i we wtorek była okazja podziękować im za ten wkład.

– Na co dzień widzimy ich gdzieś tam na bandach, naklejkach czy w świecie mediów społecznościowych. Trzeba podziękować za wsparcie wszystkim, którzy z nami są, bo nie byłoby tej drużyny, gdyby nie nasi sponsorzy, nasi partnerzy, nasi przyjaciele. Dziś symbolicznie chcieliśmy przekazać im medale, które zdobyły nasze koszykarki, bo to również ich zasługa – powiedział Rafał Walczyk, prezes AZS UMCS.

Podziękowania otrzymały: Miasto Lublin, UMCS, Województwo Lubelskie, Fabryka Cukierków Pszczółka, KSC, LW Bogdanka, PERŁA Browary Lubelskie, VIVO, Bystra, Lotto oraz El Kabel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here