Na grobli już pracują

Ruszyły prace na grobli przy ul. Parczewskiej, wzdłuż Bystrzycy powstanie w tym roku utwardzony ciąg pieszo-rowerowy.


Prace na ok. 150-metrowym odcinku trwają od połowy lipca. Widać już zarysy nowego nasypu, po którym poprowadzona zostanie ścieżka pieszo-rowerowa.
Mieszkańcy nie kryją zadowolenia, widząc skutki ich wieloletnich apeli. – Połączenie Zemborzyc, dawnego Majdanu Wrotkowskiego, z Wrotkowem przyda się nie tylko naszym dzielnicom. Skrótem dostaną się tutaj mieszkańcy Czubów, którzy zamiast wybierania ruchliwych ulic Jana Pawła i Diamentowej skręcą w mniej oblegane Janowską i Parczewską. Przyda się w obie strony, dla idących na grzyby do Starego Gaju czy od Janowskiej do rzeki i w stronę zalewu. Wszystkie pokolenia będą aktywnie korzystały z tego skrótu – przekonuje pani Katarzyna Ciota, mieszkanka Zemborzyc.
– To ważne udogodnienie w drodze do osiedla Nałkowskich. Wcześniej bywało tak, że nie dało się przejść na sucho po tym podmokłym terenie – dodaje Tomasz Szajewski, mieszkaniec dzielnicy.
Zadowolenie z rozpoczęcia prac wyraża też radny Leszek Daniewski (PO). – Zabiegałem o tę inwestycję. To będzie dobre połączenie Starego Gaju z Wrotkowem.
Dodajmy, że to nie jedyna inwestycja przewidywana w tym rejonie Zemborzyc. – Z rezerwy celowej rady dzielnicy sfinansowane zostaną nowe latarnie, dające oświetlenie do końca ulicy Parczewskiej. Ustalamy szczegóły z Zarządem Dróg i Mostów. Możliwe, że prace zaczną się bliżej września – mówi Danuta Daniewska, przewodnicząca zarządu dzielnicy Zemborzyce. Do tego dojdzie utwardzenie tej ulicy destruktem, który został po remoncie ul. Krężnickiej. Ratusz informował wcześniej, że destrukt trafi też na utwardzenie innych ulic w okolicy, m.in. ul. Letniskowej, Pasiecznej, Porannej i Ptasiej.
– Zgodnie z umową wykonawca ma zakończyć prace na grobli jeszcze w tym roku – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina. BCH